Aktuality‎ > ‎

ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA - SPONZOR 4. TŘÍDY

Žáci současné 4. třídy mají velkou výhodu - v minulých letech byla jejich třída vybavena čtyřmi novějšími počítači s monitory a  na podzim roku 2013 děti této třídy dostaly wifi router a 2 mini iPady s dalším vybavením – sluchátka, obaly na iPady a Apple TV. Jmenovanou moderní počítačovou techniku obdržela čtvrtá třída darem od České podnikatelské pojišťovny.

V iPadech mají žáci programy na matematiku, český jazyk, procvičování anglických slovíček, atlasy, jazykové překladače, nechybí tam knihovna elektronických knih a učebnic. Díky wifi routeru se čtvrťáci v průběhu výuky připojují na webové stránky své třídy a z těchto stránek si procvičují učivo vlastivědy, přírodovědy, matematiky a českého jazyka. Při exkurzích děti využívají fotografování a natáčení videí na iPadech, následně tyto fotografie a videa mohou zpracovávat při tvorbě prezentací. Díky Apple TV (umožňuje přenos obrazu z iPadu do projektoru) se žákům na tabuli zobrazuje vše, co se děje na obrazovce iPadu. Například žáci postupně procvičují vyjmenovaná slova - do slov doplňují i nebo y, ostatní žáci jejich práci kontrolují. Od ledna letošního roku jsme také začali ve třídě používat program Extreme Collaboration. Pracovat s tímto programem je možné jen díky přístupu k internetu, který obstarává wifi router. Žáci se v průběhu výuky zapojují do diskuse nebo hledají řešení posíláním textových odpovědí nebo obrázků ze svých či třídních mobilních zařízení - tabletů, chytrých telefonů, notebooků nebo i z počítačů. Jejich odpovědi, návrhy či řešení se zobrazují celé třídě na tabuli pomocí dataprojektoru. S těmito odpověďmi či obrázky v hodině dále pracujeme.

iPady a další darovaná zařízení využíváme při každodenní výuce. Práce s touto moderní počítačovou technikou děti velmi baví, motivuje je k větší aktivitě a učení jim připadá zábavnější.

Za krásné a velmi užitečné dárky České podnikatelské pojišťovně děkujeme.

Helena Babáková, třídní učitelka 4. třídy a její čtvrťáci