Recyklohraní

Naše škola je již šestým rokem zapojena do recyklačního projektu pod názvem Recyklohraní. Neziskovými společnostmi tohoto programu jsou: ASEKOL, ECOBAT a EKOLAMP, které poskytují sběrné nádoby, do kterých se dávají nepotřebné malé elektrospotřebiče a vybité baterie. EKO-KOM se stará o vědomostní soutěže, které řeší žáci naší školy.

Za sběr elektrospotřebičů a vyplnění vědomostních soutěží či rozličných úkolů, získáváme body, které si pak můžeme v připraveném katalogu směnit za zajímavé odměny. Už jsme takto získali do školy nový moderní mikroskop, který je možné připojit k počítači, fotoaparát, hry a míče do družiny a koše na tříděný odpad.
Do Recyklohraní se může zapojit úplně každý, pokud máte doma vybité baterie či vysloužilé elektrospotřebiče, nebo nepoužívané mobilní telefony, dejte je svým dětem, a tak pomůžete získat body na nákup odměn.  Sběrné nádoby na vybité baterie jsou ve třídách a v kabinetu přírodopisu. Mobilní telefony a další vysloužilé elektrospotřebiče je možné odevzdat také paní učitelce Ing. Aleně Jílkové. Nově se sbírají i tonery do tiskáren, ty je možné odevzdat do sběrného boxu v počítačové učebně.

Více informací o Recyklohraní a katalog odměn najdete na stránkách www.recyklohrani.cz

Ing. Alena Jílková

AKTUÁLNÍ POČET BODŮ PRO NAŠI ŠKOLU K 1.9.2017 JE  3 004