Školní akce‎ > ‎

Akce tříd

WHAT ARE DOING, MATE? aneb jak se 5.A učila čas přítomný průběhový

Děti z 5.A v rámci Etwinningu spolupracují s dětmi z Polska a Španělska. Bavilo nás natáčet scénky s využitím času přítomného průběhového a také nás pobavila vydařená videa našich partnerů se stejným zadáním.Vánoční zpívání

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí.....22.12.2017 vánoční zpívání v tělocvičně s žáky 9.A,B 

https://photos.app.goo.gl/iot8IwaqHqYQam4s1Vánoce v šesté třídě

Šesťáci se rozloučili s rokem 2017 bohatou nadílkou. A všem přejí do nového roku hodně štěstí, zdraví a všechna splněná přání.

https://photos.app.goo.gl/PAYqTAqixTcmdMq02


Prvňáčci v Kutné Hoře

Ve středu 6. 12. jsme se vypravili do Kutné Hory na program BETLÉMOVÁNÍ aneb vánoční hrátky v královském městě. 
V kostele sv. Jana Nepomuckého jsme viděli vánoční příběh O tom božím čase, ve sklepě spolkového domu jsme si zatančili a zazpívali s čerty a čerticí, luštili jsme adventní tajenku a vyrobili si malý dáreček. Nechyběla ani procházka po historickém centru města. V atriu spolkového domu jsme se seznámili s vánočními zvyky a některé si sami vyzkoušeli.                                                                                                                                                                 

Výlet se nám moc líbil a teď už se těšíme na Ježíška!

Děti 1.A a 1.B a tř. uč. I.Kampeová a A.Šátková


https://photos.app.goo.gl/sYqEtLLSdrjEioCl1
Průvod Mikulášů, čertů a andělů

Dne 5.12. školou již tradičně profrčel průvod Mikulášů, andělů a čertů v podání žáků 5. tříd. Mikulášové byli vybaveni Knihami hříchů i dobrých skutků, a proto bylo v každé navštívené třídě hned jasno, kdo si zaslouží pochvalu a kdo se naopak ocitá před branami Pekla. Ačkoli byli čerti přichystáni, všichni hříšníci se nakonec vykoupili písní nebo básní, bylo jim odpuštěno a nikdo tedy do Pekla odnesen nebyl. Někteří žáci dostali odměnu, jiní si vysloužili kousek uhlí či bramboru, ale všichni se vystoupením bavili stejně dobře jako samotní čerti, andělé a snad i Mikulášové.


https://photos.app.goo.gl/tWls6pkiVmIUxRc23


Zážitkový Čertí den 1.B a 5.A

Žáci 5 .A si pro děti z 1. B připravili devadesátiminutovou zábavnou hru. Děti se dozvěděly něco o tradici Mikuláše, čerta a anděla, naučily se novou písničku, rozvíjely jemnou motoriku vytvářením čertích průkazů a záložek do knih, poznávaly stopy lesních zvířat, sčítaly a odčítaly čerty a anděly, skládaly puzzle a mnohé další. Pro obě strany to bylo prospěšné, protože prvňáčci si vyzkoušeli spoustu nových aktivit a páťáci zase práci s menšími dětmi. Všichni jsme si to moc užili.

A Kolouchová 5. A
https://photos.app.goo.gl/88pV4i3uW8frpKKX2

Den zvířat

Ve čtvrtek 5.10. jsme přinesli do školy spoustu zvířat, protože jsme slavili Mezinárodní den zvířat.
Zvířátek jsme přinesli hodně, například jen u nás ve třídě se sešla 3 koťátka, 1 křeček, 1 myška, 2 morčata, vodní želva, holub, agama vousatá a mnoho dalších zvířátek.
Také jsme se o zvířátkách učili. Třeba jsme řadili jména zvířat podle abecedy, počítali jsme zvířecí příklady a měli jsme o nich zajímavé referáty.  Přidaly se i jiné třídy, což bylo moc fajn. Mezi nimi byla 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, 4.A a 5.A. Přišlo se k nám podívat na zvířátka hodně dětí z celé školy. Nejen u nás ve třídě, ale po celé škole to  bylo jako v zoo.
Chtěla bych, aby se tato akce konala i příští rok. Moc jsme si to užili. Bylo to SUPER!!!

Laura Vokřálová, 4.B

https://photos.app.goo.gl/oqKNIRguxZuV11tB2Výlet 9.B

Za výhru v celoškolní soutěži „O nejlepší luštěninové jídlo“ jsme vyhráli 1 den volna ze školy. Proto jsme se vydali v pondělí 18.9.2017 do Prahy Horních Počernic na školní výlet a tam jsme se svezli na motokárách. Všem se svezení moc líbilo. 
Třída 9.B a tř.uč. Plášilová

https://photos.app.goo.gl/zUsqGOPwaDEdCSps1