Školní akce‎ > ‎

Besedy

Smysly zvířat

V úterý 19.3. mezi nás přijeli manželé Pelikánovi z Obory Žleby, aby si s našimi žáky popovídali o smyslech zvířat. Beseda byla zpestřena přítomností živých zvířátek, která si děti mohly nejen prohlédnout, ale i pohladit. Viděli jsme živého ježka, potkana, švába, několik dravců a dokonce i pořádnou krajtu. Všem se beseda moc líbila.
https://photos.app.goo.gl/NmTVJHAMowEWNbrx8


Výchovný koncert

24.1.2019 se konal v tělocvičně školy výchovný koncert, kde jsme zaslechli díla od Bacha, Mozarta, Dvořáka a Beethovena. Kromě klavíristky Evy Hutyrové a houslisty Matěje Vlka nám zahráli i žáci školy.

https://photos.app.goo.gl/ZnhDdKARVEcGq12A9Ptáci na obzoru

19.11. do naší školy již po několikáté zavítal pan Viktor Čahoj ze společnosti Ornita, tentokrát s přednáškovým cyklem nazvaným Ptáci na obzoru. Tento program byl zaměřen na vliv lidské činnosti na krajinu a živočichy, hlavně ptáky, v ní. Děti se dozvěděly, co všechno může stavy ptactva snižovat a proč a hlavně se dozvěděly spoustu informací, jak je možné naopak volně žijící ptáky chránit a pomáhat jim. Program byl jako vždy zpestřen ukázkami živých ptáků, mnohé z nich si děti mohly pohladit, a to byl pro ně nezapomenutelný zážitek.

Ing. Alena Jílková


https://photos.app.goo.gl/Bti4ogBTAU8ZuLyb6Přednáška o legionářích

U příležitosti blížícího  100. výročí vzniku Československé republiky se v naší škole uskutečnila 11.10.2018 přednáška  pro žáky 8. a 9. tříd. o legionářích. Po úvodním slově paní Dohnalové, místní knihovnice, se přednášky ujal člen Československé obce legionářské z Prahy. Připomněl žákům začátek, průběh 1.sv.války a působení československých legionářů v Rusku, Francii a Itálii, kteří velkou měrou přispěli ke vzniku našeho samostatného státu. Žáci si mohli prohlédnout a vyzkoušet čepice legionářů.
L. Plášilová

https://photos.app.goo.gl/g7pXXxTr5rbfZjyA6