Školní akce‎ > ‎

Exkurze

Exkurze 6. třídy

Prohlídka Senátu nás všechny zaujala nejen svou historicky krásnou výzdobou, ale i zajímavým výkladem zkušené paní průvodkyně. A protože politika a zákony mají velký dopad i na sport, tak jsme poté navštívili Hokejovou síň slávy.
https://photos.app.goo.gl/TVE596WqF6VqX6k48Zájezd Krakov

Ve čtvrtek 3.5.2018 se uskutečnil zájezd žáků 2.stupně do polského města Krakov. Po pěti a půl hodinách jsme dorazili do historického města polských králů. Naše první kroky vedly na hrad Wawel a do katedrály. Pak jsme se vydali na hlavní náměstí, kde jsme se občerstvili, protože počasí bylo slunečné a horké. Následovala procházka po židovské čtvrti Kazimierz. Unaveni jsme se vrátili do autobusu. Cestu zpět nám zpříjemnily filmy, které nám řidiči pustili. Zajímavá byla také jízda v průtrži mračen s kroupami. Ve tři čtvrtě na jedenáct jsme zdrávi dorazili zpět do Velkého Oseka. 
                                                                                           
 L. Plášilová, D. Průchová. A.Jílková

https://photos.app.goo.gl/rzBhW0MXSNek0fGF3


Galerie Hradec Králové

22.3.2018 se konala exkurze 9.A,B třídy do Galerie moderního umění v Hradci Králové. Kromě komentované prohlídky galerie si žáci vyzkoušeli v ateliéru různé výtvarné práce - vitráže.
https://photos.app.goo.gl/Osr9WIApvEzVyPPr1Národní technické muzeum Praha

 Dvacet pět žáků ze šesté třídy se vydalo na exkurzi do Technického muzea v Praze. Nejprve si zaznamenali do mapy pěší trasu po Praze a podle ní se dostali k Technickému muzeu. Tam nás čekala poutavá přednáška o základech letectví. Pracovní listy, které žáci obdržely, je provedly po poutavých exponátech muzea.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili na Staroměstském náměstí a nasáli vánoční atmosféru u krásně ozdobeného stromečku.

Marcela Muniová

https://photos.app.goo.gl/mVfKYx80KS8G5scH2Drážďany

14.12.2017 se uskutečnil zájezd žáků 2.stupně do Německa, na zámek Moritzburg a  vánoční trhy v Drážďanech.


https://photos.app.goo.gl/KVSb0C1pjfICCGGu1


ZOO Dvůr Králové

V úterý 19.9. vyjeli žáci prvních tříd na první společnou exkurzi do ZOO Dvůr Králové. Díky krásnému počasí se výlet vydařil.
I.Kampeová, A.Šátková  - uč.1.A a 1.B

https://photos.app.goo.gl/KdwutvW67Cxjcfod2