Školní akce‎ > ‎

Exkurze

Exkurze do České televize

25.1.2019 navštívili žáci 6.A Českou televizi v Praze. Prohlídka začala  v promítacím sále, kde nám průvodce řekl něco o historii ČT. Mohli jsme si vyzkoušet práci moderátora, kameramana, herce, vyzkoušeli jsme kostýmy. Následovala prohlídka filmových ateliérů a v galerii jsme obdivovali šaty z taneční soutěže Stardance. 
Mgr. Libuše Plášilová

https://photos.app.goo.gl/B2Mp6vksAvkT3kA28Zájezd do Vídně

Žáci druhého stupně se ve čtvrtek 13.12.2018 vydali na poznávací zájezd do Vídně. Vyjeli jsme v brzkých ranních hodinách. Dopoledne jsme navštívili barokní zámek Schönbrunn, který byl letním sídlem rakouských císařů. Po prohlídce zámku jsme dojeli autobusem do centra Vídně. Paní průvodkyně nás provedla historickým centrem. Také jsme navštívili několik adventních trhů a v odpoledních hodinách jsme ukončili prohlídku města u radnice, kde se konal největší adventní trh. Po občerstvení a nakoupení malých dárků jsme se svezli vídeňským metrem, abychom se dostali k autobusu. Cesta zpět proběhla bez problémů. Doufáme, že žáci obohatili své znalosti z historie a nasáli tu nádhernou vánoční atmosféru.
L. Plášilová, D.Průchová, A Jílková
https://photos.app.goo.gl/vqt4ttibRQXYeJxEAPraha - Staroměstská radnice

První adventní čtvrtek sedmá třída vyjela do vánoční Prahy. Žáci si do mapy zaznamenali osmi kilometrovou okružní trasu centrem, kterou si prošli a poznali významné historické budovy. Hlavní zastávkou byla prohlídka Staroměstské radnice s odborným výkladem.
https://photos.app.goo.gl/YS9CTurqXaGE6Hik7