Indické odpoledne

Indické odpoledne s Bhawnou

V pondělí 25. května 2015 se žáci naší školy zúčastnili indického odpoledne s Bhawnou. Program připravila naše rodilá mluvčí Bhawna Vajglová se svými přáteli. A to v anglickém jazyce.

Dozvěděli jsme se spoustu informací o současné Indii, ale také zajímavosti  z její historie. Indie je neskutečná, je obrovská, rozmanitá. Mají tam hory, pouště, čajové plantáže, pralesy, pláže i nádherné chrámy.

Moc se nám zalíbily indické tance, jako by vyprávěly celé příběhy. Protože většina tanců byla velmi rytmická, radostná a nám laikům srozumitelná, s chutí jsme si s indickými přáteli zatančili i my.

Měli jsme možnost ochutnat i některé indické speciality, které vynikaly rozmanitostí chutí. Indické koření dalo nový impulz našim chuťovým pohárkům.

Někteří z nás si odnesli i malý suvenýr – tetování hennou.

Pomocí jednoduchých joginských pohybů jsme čerpali novou energii, však ji budeme právě teď ke konci školního roku potřebovat.

NAMASTE, Bhawna !

Alena Šašková a sedmá třída