Soutěže

Mladý chemik

Žáci 9. ročníku se zapojili do celorepublikové soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika“.  Ve školním kole se na 1. místě umístil Martin Průcha, na 2. místě Tomáš Rojčík a 3. místo obsadil Dalibor Soboslai. Chlapci postoupili do krajského kola, které se uskutečnilo 11. 12. v Pardubicích. Zde prokázali své dobré znalosti, neboť mezi nejlepšími chemiky Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského, Libereckého kraje a Vysočiny obsadil Martin Průcha 6. místo, Tomáš Rojčík 12. místo a Dalibor Soboslai 69. místo z celkového počtu 417 soutěžících. Martin Průcha a Tomáš Rojčík postupují do regionálního finále. Chlapcům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole soutěže.

Mgr. Romana Hartmanová

Bobřík Informatiky

Dne 5.11. až  16.11. se žáci 4.- 9. třídy zúčastnili celorepublikové soutěže Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve třech kategoriích.

V kategorii Mini jsme získali 33 bobříků.

1. místo Adam Šindelář (5.A), Pavel Rojčík (4.A), Štěpánka Pořízová (5. B)   192 body

2. místo Vít Heřmánek (5.A ) 180 bodů

3. místo Jakub Melichar (5. B), Ema Jindrová (4.B) 172 body

V kategorii Benjamin získalo bobříka 6 žáků.

1. místo Filip Eger (7.tř.) 204 body

2. místo Veronika Veselá (7.tř.) 193 body

3. místo Jakub Paroulek (6.B) 164 body

V kategorii Kadet získalo bobříka 13 žáků.

1. místo Max Gruncl  (8.B) a Tomáš Rojčík (9. tř.) 220 bodů

2. místo Brabenec Martin (9.tř.) 216 bodů

3. místo Jakub Svoboda (9.tř.) 204 body

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme. A pokud se to někomu letos nepovedlo, příští rok budeme opět lovit bobříky.

Mgr. Romana Hartmanová