ZŠ Velký Osek
Základní škola
Velký Osek

1.A, 1.B

Exkurze

Exkurze do České spořitelny

Žáci 1. A a 1. B v rámci finanční gramotnosti prožili moc hezký den v jedné z nejstarších poboček České spořitelny v Praze na Jugoslávské. Postupně děti prošly různá stanoviště, kde plnily jednotlivé úkoly. Potěžkaly si milión korun v pětitisícových bankovkách. Prošly jim rukama bankovky různých měn: libry, dolary, francouzské franky a eura. Viděly, jak se vybírají peníze z bankomatu. Podívaly se k bezpečnostním schránkám a do trezoru hlídaného upírem:). Hodně se toho dozvěděli. Za odměnu a úspěšné absolvování závěrečného kvízu dostaly děti sladkou odměnu.
Za celý takto připravený program bychom chtěly poděkovat p. Hadincové, mamince Maxíka, které to celé pro nás zařídila.


Zde je odkaz na foto: https://photos.app.goo.gl/VSadSJ9JeiL2Fru4A


Edita Burešová a Markéta Melicharová


Exkurze do ekocentra Huslík


Letem včelím světem

9.5. 2023 se žáci 1. A a 1. B společně vypravili do ekocentra Huslík, které je od nás nedaleko. Na cestu svítilo sluníčko a krásně nám cesta přírodou ubíhala.  V ekocentru  jsme měli připravený program o včelách “Letem včelím světem”. Dozvěděli jsme se, kdo bydlí ve včelím úlu, na čem včely celé dny pracují a mnoho dalšího. Jako opravdoví včelaři jsme oblékli včelařské kukly a rukavice a nahlédli  do úlů, skutečně vyndavali plástve a hladili si včeličky. Na závěr nás čekala sladká odměna.
V areálu jsme si prohlédli všechna zachráněná zvířata a přes naučnou stezku jsme se vydali zpět do školy. Exkurze se opravdu moc vydařila.

Zde je odkaz na foto: https://photos.app.goo.gl/DtnS73LbAiZnHT118Edita Burešová a Markéta Melicharová

Datum vložení: 18. 5. 2023 14:48
Datum poslední aktualizace: 18. 5. 2023 14:49
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Naši sponzoři