Informace od vedoucí školní jídelny a ředitelky školy ke školnímu stravování

Stravování ve školním roce 2021/2022

V tomto školním roce bychom rádi zlepšili kvalitu stravování ve školní jídelně. Pokud nám provozní možnosti (hygienická opatření) dovolí, budeme nabízet 2x v týdnu výběr ze dvou jídel.

Každý měsíc bude vyhlášeno téma měsíce – v září to bude „tradiční česká kuchyně“.

Naším cílem je připravovat pokrmy především z čerstvých surovin a nabízet dětem více čerstvého ovoce a zeleniny a přesvědčit děti i rodiče o kvalitě školního stravování.

Dobrou chuť.

Mgr. Zuzana Strejčková, ředitelka MZŠ

Zuzana Bílková, vedoucí školní jídelny

_______________________________________________________________________________

Proč se mají děti stravovat ve školní jídelně

• Pestrost stravy

Některé děti přicházejí do školní jídelny se špatnými stravovacími návyky a poprvé se zde setkávají s některými potravinami a jídly. Je pravda, že každému může chutnat něco jiného, ale pestrost stravy by měla být základem každého zdravého jídelníčku. Každé dítě by mělo mít možnost neznámé jídlo ochutnat.

• Společné stolování

Společné stolování je součástí lidské společnosti. Pomáhá rozvoji pocitu sounáležitosti a rozvoji komunikace. Již v předškolním věku by mělo dítě správně používat příbor, nalít si nápoj a při jídle udržovat pořádek.

Stolujte doma pravidelně se svými dětmi a buďte jim dobrým příkladem.

• Hovořte s dítětem o školních obědech

Ptejte se pravidelně svých dětí na školní oběd. Ujistěte se, že oběd odebraly. Zeptejte se, zda jim chutnal a jestliže ne, proč.

• Vnitřní řád školní jídelny

Řád školní jídelny obsahuje užitečné informace pro rodiče a všechny strávníky. Čtěte, předejdete nedorozuměním mezi vámi a školní jídelnou.

• Dbejte na včasnou úhradu stravného

Dodržujte stanovený způsob a termín placení obědů. Bez včasného zaplacení nemá dítě na oběd nárok. Není příjemné vysvětlovat dítěti, že nemůže mít oběd, protože dospělák zapomněl zaplatit.

• Odhlašování obědů

Dodržujte termín. Po termínu není možné obědy odhlásit. Berte v úvahu, že je třeba spočítat počty porcí a připravit potřebné množství surovin.

• Dietní stravování

Pokud je v možnostech školní jídelny, připraví dietní stravu. V některém případě (např. celiakie) to naše školní jídelna není schopna zajistit z důvodu vybavení kuchyně a hygienických předpisů.

• Stížnosti

V případě problému se obraťte na vedoucí školní jídelny popř. ředitelku školy.

Datum vložení: 6. 9. 2021 10:36
Datum poslední aktualizace: 6. 9. 2021 10:39

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.